אייפון

הכירו את האייפון - הטלפון החכם האהוב


בעולם התקשורת המתקדם כאשר בוחנים את הטלפונים החכמים הזמינים בשוק, אין כל ספק כי אייפון Iphone של אפל הוא הטלפון החכם המצליח ביותר בעולם. אך נשאלת השאלה, עם החברות הלא פחות מצליחות שמנסות שוב ושוב להוציא לשוק טלפונים חכמים שיתחרו באייפון, מה הופך את אחד מהמוצרים המצליחים ביותר של אפל לטוב מכולם.

כנראה שהקסם של האייפון טבוע בעובדה שהחל מהמכשיר הראשון שיצא ב- 2007 ועד לגלגולים העכשוויים שלו, הוא מאפשר לנו לעשות פחות או יותר הכול, במינימום מאמץ וללא צורך בניסיון או ידע מוקדם בכל הנוגע לשימוש בטלפונים או מחשבים. הממשק הייחודי, יחד עם הנוחות למשתמש הפכו את האייפון למכשירי פופולארי שיכול להיות שימושי לנערים מתבגרים, אנשי עסקים, או כל חובב גאדג'טים נלהב.

החל משנת 2007 בה יצא מכשיר אייפון ראשון שנקרא אייפון G2, כבר הספיקה אפל להוציא עוד שני מכשירים חדשים, אייפון 3G ואייפון 3GS וכבר עכשיו רוחש שוק הטלפונים החכמים בשמועות וסיפורים אודות האייפון החדש שטרם נחשף. הסיבה לשדרוגים הרבים נעוצה כנראה ברצון של אפל להשאיר את קהל המשתמשים הנאמנים קרוב אליה וכך בכל פעם כאשר יוצא מכשיר חדיש יותר ומשוכלל יותר, משתמשי האייפון פשוט חייבים לרכוש לעצמם את האייפון החדש.

ההבדלים בין האייפון הראשון לבין המכשירים שבאו אחריו אינם הבדלים של שמים וארץ, אלא מדובר בשיפורים קטנים יחסית, חלקם משמעותיים יותר ואחרים משמעותיים פחות. מרבית ההבדלים הם הבדלים של חומרה ותוכנה כאשר ההבדלים היחידים הקיימים מבחינת המראה הם בין האייפון 2G לבין אייפון 3G ו- 3GS, הבדלים אשר באים לידי ביטוי בעגלגלות וחלקלקות של המכשיר ולא יותר מכך.

את ההבדלים המשמעותיים יותר מרגישים כאמור כהבדלים של חומרה וכך לדוגמא באייפונים החדשים כבר קיים GPS מובנה בעוד שבאייפון הראשון לא הייתה פונקציה כזו. הבדלים אחרים באים לידי ביטוי ברזולוציה גבוהה יותר במצלמה, ביכולת לצלם וידיאו, שיפורים באיכות הרמקול הפנימי, או הארכת חיי סוללה. רבים העבירו לא מעט ביקורת על כך שההבדלים בין כל דור חדש של אייפון אינם משמעותיים כל כך, אבל גם הביקורת לא עצרה בעד קהל הלקוחות הנאמן של אפל לקנות אייפון חדש בכל פעם שאחד כזה יצא לשוק.

כמובן שחברה מצליחה כמו אפל לא מסתפקת בשלושה שדרוגים לאייפון וכבר השנה החלה חרושת שמועות אודות האייפון 4, כאשר עדיין לא ברור אם יש מכשיר כזה בכלל. השמועות החלו כאשר מתכנת בכיר באפל שכח ככל הנראה את האייפון שלו בבר ועליו הסודות הפנימיים הנוגעים לאייפון החדש. בין אם הסיפור נכון או לא, בכל פעם שחברת אפל מזמינה אולם הרצאות גדול, כל קהל הלקוחות של אפל נכנס לדריכות לקראת הגילוי החדש.