אינטרנט

רשת האינטרנט ושירותי הגלישה באינטרנט


כאשר אנו בוחנים את חיינו היום, אנו מגלים מספר תחומים אשר לפני מספר שנים לא היו כל כך מוכרים לנו, אבל כיום קשה לנו בכלל לתאר את עצמינו חיים בלעדיהם. אחד מהתחומים האלו הוא האינטרנט ונדמה כי הוא חלחל כל כך אל מגוון תחומי החיים, עבודה, לימודים ופנאי שבאמת לא ברור מה עשינו לפני שהוא הופיע.

בעקבות העובדה שעסקים ותחומים רבים עברו להתנהל באינטרנט וכי האינטרנט הפך למאגר מידע בלתי נגמר, קשה יהיה למצוא בית פרטי, עסק, או כל מקום אחר ללא חיבור לאינטרנט. על מנת להתחבר לאינטרנט אנו זקוקים לספק תשתית ולספק אינטרנט. חשוב להבדיל בין התשתית לבין ספקיות האינטרנט שכן לא מדובר באותו השירות ובנוסף לכך, לא כל החברות המספקות גלישה באינטרנט מספקות גם תשתית לאינטרנט.

התשתית שמאפשרת חיבור לאינטרנט היא בעצם תשתית פיזית בצורת כבלים וחוטים שנמצאת בבית. כיום ישנן שתי חברות אשר מספקות תשתית לאינטרנט, חברת בזק וחברת הוט. גם אצל חברת בזק וגם אצל הוט, ניתן להתחבר לאינטרנט גם אם כבר יש חיבור לכבלים או לטלפון ובעצם להשתמש בתשתית הקיימת בבית.

כאשר מדובר בספקיות אינטרנט, ניתן למצוא יותר חברות אשר מספקות את שירותי הגלישה באינטרנט. בעבר פעלו יותר חברות אשר סיפקו חיבור לאינטרנט, חלקן התמזגו זו עם זו וכיום החברות המובילות בשוק הן חברת בזק בינלאומי, 012 וחברת נטוויז'ן. כאשר בוחרים ספקית אינטרנט חשוב לבדוק את מהירות הגלישה ואת המחיר בהתאם למהירות וחשוב במיוחד לבדוק את שירות הלקוחות, את זמינותו גם בשעות הלילה ובסופי שבוע ואת מהירות השירות במקרה של תקלה.

משום שהאינטרנט משמש אותנו לכל כך הרבה דברים, את החיבור לאינטרנט חשוב לבחור בקפידה, לבחון מבצעים מפתים בקפידה ולא להתפתות למחיר נמוך. כמו כל שירות שאנו רוכשים ובייחוד כזה שאנו משתמשים בו באופן יומיומי, חשוב להתאים את חיבור האינטרנט לצרכינו וכל מה שנשאר הוא לאחל גלישה נעימה.