קידום אתרים אורגני

מהו קידום אורגני ולמה הוא עדיף על פני פרסום ממומן?


נכון, למתבונן מהצד אשר איננו מתמחה בקידום אתרים זה נשמע הזוי.. קידום אתרים אורגני? מה זה? קידום אתרים רק עם מרכיבים טבעיים? יש רק שומשום? לא מבשלים בתנור? שמישהו יביא לי מתרגם!! אפשר תרגום מסינית לעברית?

קידום אתרים בגוגל הוא תחום מקצועי ומכיל שלל מינוחים מקצועיים אשר נולדו בתחום הצעיר הזה ולמרות זאת קידום אתרים הוא בהחלט קידום אתרים טבעי! מה זה אומר? זה אומר שמסע קידום אתרים אורגני הוא מסע קידום אשר לא מתבסס על פרסום בתשלום.

כמובן שאפשר להריץ במקביל למסע קידום אתרים אורגני גם מסע פרסום בתשלום לדוגמא על ידי שימוש באפשרויות הפרסום של גוגל או ליתר דיוק פרסום בגוגל אדוורדס. למי שלא מכיר גוגל אדוורדס היא תוכנית פרסום של גוגל בה ניתן לפרסם מודעות אשר מוצגות לצג תוצאות החיפוש של גוגל ובאתרים רבים ברחבי הרשת אשר בחרו בגוגל אדוורדס כדי להכניס עוד קצת כסף.

מה ההבדל? למה לא פשוט לפרסם בתשלום?

בכדי להבין למה קידום אתרים אורגני נחשב לצעד הכרחי בקרב מביני דבר חשוב להבין כיצד עובד מסע פרסום ממומן. כאשר אתם מפעילים מסע פרסום ממומן בגוגל או פייסבוק או רשתות פרסום אחרות אתם מפעילים תוכנית פרסום אשר נקראת PPC או Pay per click כלומר בכל פעם שמישהו מקליק על המודעה שלכם אתם משלמים סכום קבוע.

סכום זה יכול לנוע בין 25 אגורות לבין 20 ₪ (במקרים נדירים אפילו יותר) בהתאם לתחרותיות של המילת מפתח אותה בחרתם שתפעיל את המודעה. כלומר כאשר גולש מסוים מקליד מילת מפתח במנוע חיפוש של גוגל אותה הגדרתם במסע הפרסום שלכם תופיע המודעה שלכם ברוטציה אם שאר המפרסמים. קליק עליה יעלה לכם כסף.

זה דומה מאוד לפרסום בעיתון מהבחינה של היום המודעה כאן מחר היא איננה... למעשה כל עוד אתם משלמים היא תהיה שם אבל אתם לא ממש מתקדמים באינטרנט. כמות החשיפה שלכם באינטרנט לא גוברת, המוניטין שלכם לא גובר, כמות הקישורים אל האתר שלכם לא גודלת וכן הלאה.

קידום אתרים אורגני עובד אחרת!

מטרתו של מקדם אתרים, או - הליך קידום אתרים אורגני היא ליצור לכם חשיפה מרבית ככל האפשר ברשת האינטרנט בכמה שיותר אתרים. בכדי להשיג מטרה זאת ובמקביל לבנות לכם קישורים:

  • הוא יוצר בעבורכם מאמרים,

  • מגיש את האתר שלכם לאינדקסים של עסקים,

  • עושה החלפות קישורים עם אתרים בתחומים קרובים

  • בונה כתבות תדמית אשר שורדות שנים ארוכות באתרים שונים

  • ועוד.

בצורה זאת כל פרסום שעושים בעבורכם עובד לאורך שנים ארוכות ויחזיר גולשים אל האתר שלכם הרבה אחרי שסיימתם עם המסע קידום אתרים כלומר הרבה אחרי שסיימתם לשלם. בנוסף מעצם תהליך קידום אתרים אורגני ברשת אתם בונים אמינות ומוניטין לאתר שלכם ברשת כיוון שכל קישור שמצביע אל האתר שלכם אשר נבנה בתהליך הקידום אתר מוסיף ליוקרה של האתר.

לסיכום

גם החלטתם לעשות מסע פרסום ממומן שבהחלט יכול להכניס גולשים חדשים / לקוחות פוטנציאליים אל האתר שלכם כדאי לשלב זאת עם מסע קידום אתרים אורגני אשר יעזור לאתר האינטרנט שלכם להתקדם במיקומים אל עבר ראש תוצאות החיפוש ובמקביל יעזור לכם לבנות נוכחות ברשת.

המון בהצלחה, מקדם אתרים מומחה.