רשתות מחשבים

קראו על רשתות המחשבים השונות ולמדו את ההבדלים בין רשת ביתית ורשת בעסק, ובין רשת אלחוטית ורשת חוטית


כאשר בוחנים את העשור האחרון אנו עדים בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות הבלתי פוסקות לעובדה כי כיום מכשור טכנולוגי מתקדם הפך להיות נגיש יותר לכל אדם וכמעט בכל בית בישראל ובמדינות מערביות מפותחות, ניתן למצוא לפחות מחשב אחד אם לא יותר. בעקבות העובדה הזו אילו המחזיקים בביתם מספר מחשבים וודאי למדו להכיר כבר את המושג רשת מחשבים או תקשורת מחשבים שהיו נפוצים קודם לכן כמעט ורק בבתי עסק או חברות גדולות.

כמובן כי ישנם הבדלים מהותיים בין רשת מחשבים ביתית לבין רשת מחשבים המבקשת לקשר בין מספר רב של מחשבים בחברות גדולות, אך בבסיס רשת מחשבים גדולה או קטנה, ביתית או עסקית, עומד אותו העיקרון הפשוט והוא פשוט לקשר בין המחשבים וליצור רשת דרכה המחשבים יחד עם יתר ההתקנים והעזרים יכולים לדבר זה עם זה.

עד לכניסת רשתות המחשבים לחיינו מי שביקש להעביר נתונים בין שני מחשבים בבית או בחברה צריך היה להעביר את הנתונים בצורה פיזית. אך כעת כאשר רשתות מחשבים הפכו לדבר טריוויאלי בכל בית בו משתמשים בשני מחשבים ומעלה, אין יותר צורך להעביר את הנתונים באופן פיזי ולאחר שהרשת הוקמה וחיברנו אליה את המחשבים יחד עם יתר ההתקנים כמו מדפסות או מודמים של אינטרנט, ניתן להעביר נתונים באופן פשוט בין מחשבים ולגשת ולהשתמש באותם ההתקנים תוך שיתוף של מספר מחשבים על אותה הרשת.

בין רשתות המחשבים הקיימות כיום ניתן לבחור בין רשת מחשבים אלחוטית לבין רשת מחשבים חוטית, כאשר כל אחת מן האפשרויות כוללת יתרונות וחסרונות. מצד אחד רשת המחשבים החוטית כוללת חיבורים פיזיים של כבלים המחברים את המחשבים, המדפסות ויתר ההתקנים אל הרשת ומשום כך רבים נוטים לראות בה מסורבלת ומיושנת, אך מצד שני היא נחשבת גם לרשת אמינה יותר ובעלת פחות תקלות מזו האלחוטית.

הרשת האלחוטית מסירה כמובן את הצורך בחיבור פיזי של כבלים ולכן היא יכולה להיות אטרקטיבית לחיבור של מספר גדול של מחשבים או לאילו האוהבים איזור עבודה נקי ומסודר, נטול חוטים וחיבורים. יחד עם זאת, היא נחשבת ליציבה פחות ואף לאיטית יותר מרשת חוטית, דבר ההופך להיות מורגש יותר כאשר יותר מחשבים מחוברים לרשת. כך או כך, חיבור לרשת מחשבים כיום הוא דבר שבשגרה ולאחר טלפון קצר לכל טכנאי מחשבים ניתן לחבר את המחשבים בבית או בחברה לרשת הרצויה ולהתקדם לעולם טכנולוגי יעיל ומהיר יותר.