ניהול תוכן

מהו תוכן, מהם אתרי תוכן ומהי מערכת ניהול תוכן איכותית


מהו תוכן

תוכן אינו רק טקסט, כי אם טקסט, תמונה, ווידאו.

בנוסף, תוכן הוא כל המידע בבסיס הנתונים. למשל, עבור אתר של בנק, רשימת הסניפים ושעות הפתיחה הוא תוכן. עבור אתר מכרזים, כל הצעת מחיר היא תוכן.

מהו אתר תוכן

אתר תוכן הוא אתר דינמי שמאפשר הכנסה ועריכה קלה של תכני ונתוני האתר (כגון: הוספת מאמרים חדשים, שינוי הנתונים בבסיס הנתונים, וכו') באמצעות פאנל ניהול חיצוני פשוט לשימוש וללא צורך בידע בתכנות או בהתעסקות עם קוד האתר.

מהו אתר תוכן איכותי

בחזית (frontend): אתר תוכן איכותי הוא כזה העשיר בפונציונאליות עבור הגולשים. כגון: מפת אתר, חיפוש באתר, יכולת הוספת תגובות לתכנים, ענן תגיות, פורום פעיל, בלוגים, סקרים, רשימת כתבות ותכנים נבחרים בעמוד הראשי, חדשות האתר, ועוד.

מאחורי הקלעים (back office): אתר תוכן איכותי הוא כזה המכיל מערכת ניהול תוכן איכותית. מערכת שכזו היא מערכת המשלבת בין קלות תפעול (שפת משתמש פשוטה, מינימום תפריטים, אייקונים ברורים) לבין יכולות ניהול מתקדמות (יכולות התמודדות עם מספר לא מוגבל של נתונים בצורה מהירה ונוחה, חיפוש מידע בפאנל הניהול, מיון רשימת התכנים בכל צורה).

מדוע יש צורך באתר תוכן איכותי עבור חברות בינוניות וגדולות

רק אתר תוכן עם חזות עשירה לגולש, ישדר רצינות ומקצועיות, יהווה פלטפורמה קלה ונוחה להגיע לתכנים באתר, וישלב יכולות WEB 2.0 (תכני גולשים) באתר התורמים בקידום האתר במנועי החיפוש.

רק מערכת ניהול תוכן איכותית תעזור בהכנסה קלה ונוחה של תכנים חדשים או בעריכת תכנים קיימים, ובניהול של אלפי ומליוני תכנים בצורה מהירה.

קצת עלינו

חברת מיזם גרופ פתרונות אינטרנט מתמחה בבניית אתרי תוכן מקצועיים לחברות בינוניות וגדולות ומציעה מערכות תוכן לבתי עסק, שיעזרו בניהול תכנים קל ופשוט אך ללא פשרה על המקצועיות. בנוסף, המערכת מציעה שירות משלים, של אופטימיזצייה למנועי חיפוש (דגש על גוגל) וקידום אתרי תוכן באינטרנט.

דוגמא

להלן תמונה המדגימה את מערכת ניהול התוכן של אתר מכרזים בנושא שילוח בינלאומי.


ניתן לראות את קלות הניווט (תפריטים מימין), ועבודה עם אייקונים פשוטים (בחלק השמאלי בטבלה), יחד עם יכולת יבוא ויצוא קבצי אקסל, חיפוש ומיון במערכת.