תקשורת אלחוטית לעסקים

לאילו מטרות משמשת התקשורת האלחוטית בעסקים?


תקשורת אלחוטית על מוצריה השונים אינה משמשת אותנו רק בבית – מספר גדל והולך של עסקים, משרד וחברות משתמשים ברשתות ובתקשורת אלחוטית. למען האמת, כל הרעיון של תקשורת אלחוטית נולד במקור למטרות עסקיות ולא לצרכן הפרטי במסגרת הביתית. תחילת הדרך של תקשורת אלחוטית יועדה לשימוש במקומות עבודה, כגון: מפעלים ומחסנים. מספר דוגמאות לשימוש הנרחב בתקשורת האלחוטית בתחום העסקים והייצור:

  • נתונים בסביבת העבודה - אחד השימושים העיקריים והנפוצים בתקשורת אלחוטית הוא חיבור נתונים בסביבת העבודה. המטרה היתה להחליף או לתמוך בהעברת מידע קווית, מכיוון חלק גדול מהעובדים במקום העבודה השתמש במכשירי כף יד ובמחשבים ניידים, כך שניתן יהיה לעבוד בדרך ישימה ויעילה יותר.
  • תקשורת בין אנשים - גם בחדרי ישיבות ובכנסים, התקשורת האלחוטית מקלה מאוד את השיתוף והעבודה. בעבר כדי לאפשר עבודה משותפת בין המשתתפים, היה צריך לפרוס רשת של חוטים למחשבים המחוברים לשולחן הישיבות. ציוד אלחוטי נוסף בשירות אולמות הכנסים הוא האפשרות להשתמש במקרני Wi-Fi כדי לנהל הרצאות ולקיים פגישות בדרך קלה ויעילה הרבה יותר.
  • ניטור ואוטומציה - ניטור ואוטומציה ברצפת המפעל הוא גורם נוסף בדרך לייצור התקשורת האלחוטית. זו דרך מצויינת לנהל בקרת תהליכי ייצור. אם ביקרתם במפעל בשנים האחרונות, תוכלו בוודאי להזכר בכמות אינסופית של חיבורים וחוטים פרושים מכל עבר וגם מפעלים קטנים הרגישו באתגר של חיווט המערכות השונות שלהם. התקשורת האלחוטית מספקת אמצעי מצויין ליצירת זיקה בין תקשורת נתונים, מכל תחנות העבודה ונקודות הביקורת בקו העבודה במפעל.
  • בקרה ומלאי - קבוצה נוספת שמשתמשת בטכנולוגית התקשורת האלחוטית היא מי שצריך לבצע מעקב ובקרת מלאי במחסני ציוד ובמרכזי הפצה. בתחום הזה מרכזים ייצרני המוצרים ציוד תקשורת אלחוטי כגון: התקנים אלחוטיים קשיחים ומכשירי אשר סורקים בר קוד, כחלק מהפעילות הלוגיסטית.
  • ניטור אבטחה – תקשורת אלחוטית מצויינת לשימוש של מערכות אבטחה ואזעקה בעסקים. ניתן להקים בעזרתה טלוויזיה במעגל סגור, בין אם במפעלים, משרדים, חנויות, מרכזי הפצה וקניונים.