חדשות באינטרנט

התפתחות הטכנולוגיה הגיעה ועימה אתרי החדשות באינטרנט פורחים


נדמה כי עם התפתחות הטכנולוגיה ובייחוד זו הקשורה לתקשורת ההמונים, אזרחי העולם כולו ואזרחי ישראל בניהם, הפכו לצרכני חדשות יומיומיים וכיום רבים דואגים להתעדכן בחדשות החמות מספר פעמים ביום. אך אם בעבר הכלים שהביאו לנו את הידיעות החמות מהארץ ומהעולם היו הרדיו יחד עם העיתונים המודפסים, כיום עומדים לרשותינו לא מעט אתרי חדשות באינטרנט שמצליחים לספק מבזקי חדשות עדכניים במיוחד ואנו כצרכני חדשות, יודעים כי כל אירוע חשוב, יגיע תוך דקות למבזקים החמים.

יחד עם התמקמותו של האינטרנט ככלי תקשורתי משמעותי, מרבית הגולשים שמקפידים לבקר באופן יומיומי באתרי החדשות, עושים זאת בנוסף לקריאה יומית גם של עיתון מודפס ולמרות זאת האינטרנט ככלי תקשורתי המספק חדשות, ממשיך לצבור תאוצה והופך אולי לכלי התקשורתי החשוב ביותר. ייתכן והסיבה שבגללה רבים מקפידים לבקר באתרי חדשות באינטרנט מספר פעמים ביום, נוגעת לעובדה כי לגולשים מתאפשרת הבעת דעה על כל ידיעה שהיא, דבר הגורם לתחושה כי לנו כצרכני חדשות ישנו קול וכי דעתנו חשובה.

מי שיגיע אל אתרי החדשות השונים יוכל למצוא בהם את הכותרות הראשיות שתופסות את מקומן גם בדפים הראשונים של העיתון, ידיעות אשר לרוב נוגעות לפוליטיקה, צבא, חוץ, ביטחון וכלכלה ויחד איתם גם ידיעות הנוגעות ליתר התחומים כגון חינוך, תרבות ומשפחה. כפי שקוראי עיתונים ותיקים לרוב נוהגים לרכוש עיתון אחד דרכו יקבלו מנת חדשות היומית, כך גם גולשי האינטרנט נוטים להעדיף אתר חדשות מרכזי אליו יוכלו להגיע בכל שעה ביום ולקבל את הידיעות החשובות והמעניינות ביותר.