עיצוב אתרים

בניית אתר מעוצב היא מאוד נפוצה באינטרנט. עיצוב אתרים ייחודי הוא בעל כוח רב בשיווק באינטרנט ובחוויית הגלישה באתר.


כיום כל עסק או חברה מבינים את החשיבות שיש בבניית תדמית וחלק בלתי נפרד מבניית תדמית של כל מספק שירות, בין אם עסק קטן או חברה גדולה, הוא הקמת אתר אינטרנט שיהיה הפנים של העסק או החברה אל מול קהל המשתמשים העצום שגולש מדי יום באינטרנט. כפי שכל עסק משקיע לא מעט מאמץ בעיצוב לוגו, עיצוב המשרד וכרטיס ביקור, נדמה כי כרטיס הביקור החשוב היום הוא אתר האינטרנט של החברה ומשום כך ישנה חשיבות עצומה לעיצוב אתר האינטרנט של העסק.

בניית אתר אינטרנט מעוצב היא אחד הצעדים הראשונים שעושים כל חברה או עסק חדשים וכפי שאנו מאפיינים את החברה, את המסר שהיא מעבירה ואת קהל הלקוחות אליו אנו פונים, כך כאשר אנו מגיעים לבנות אתר אינטרנט מעוצב, ישנה חשיבות עליונה להתאים את עיצוב האתר למסר אותו אנו מעוניינים להעביר, כך שכבר במבט הראשון הגולשים ילמדו דרך העיצוב באיזה תחום עוסקת החברה, איזו אווירה והלך רוח מאפיינים אותה והאם מדובר בחברה ועסק מקצועיים ואמינים בתחומם.

מעצבי אתרים יחד עם חברות עיצוב אתרים מבינים כיום את התחרות הרבה הקיימת באינטרנט וכאשר בכל תחום פועלים מאות ואלפי אתרים שונים, כל אתר צריך למצוא את הדרך לייחד את עצמו ולבלוט מעל ליתר המתחרים. החלק הראשון בתהליך עיצוב אתר אינטרנט הוא אפיון החברה והמסר אותו אנו מעוניינים להעביר דרך העיצוב, שכן יש לנו רק כמה רגעים לשכנע את הגולשים שמדובר באתר אותו חיפשו, לפני שאילו יקליקו את דרכם אל האתר הבא.

מכיוון שישנה חשיבות עליונה לעיצוב האתר, עלינו לקחת בחשבון את העיצוב עוד טרם בניית האתר ולכן ישנה עדיפות לבחור חברה לעיצוב ובניית אתרים שתבצע גם את בניית האתר וגם עיצוב אתרים מקצועי. למעשה כאשר אנו בונים את האתר באופן הבסיסי ביותר שלו עלינו לקחת בחשבון כי בעתיד יתכנו שינויים בעיצוב ואתר אשר יבנה בצורה בעייתית מבחינת תכנות, עלול להוביל לכך שלא נוכל לשנות את העיצוב בעתיד או אפילו לרענן מעט את העיצוב הקיים.

על הבנייה הבסיסית של האתר אנו מלבישים למעשה עיצוב גרפי ואותו עיצוב צריך להיות מסונכרן עם עיצוב הלוגו של החברה ועיצוב המוצרים הנוספים שמציעה החברה. חשוב גם לזכור כי הדף הראשון אליו מגיעים הגולשים הוא דף הבית ולכן שם כדאי להשקיע את מירב המאמצים בעיצוב וליצור דף בית מעוצב שיעביר את המסר המרכזי ואת מאפייני החברה תוך שניות. כמובן שלא מומלץ ליצור את יתר דפי האתר בעיצובים שונים אלא לעצב את כלל דפי האתר באותו הסגנון ובאותה רוח עיצובית וכך נקבל אתר הומוגני ובהיר.

למעשה תפקידו של עיצוב אתרים מקצועי הוא לא רק למשוך ולהשאיר את הגולשים באתר, אלא גם לגרום להם לחזור אל האתר עוד פעמים רבות בעתיד ולבחור בשירות שמציע האתר על פני אתרים אחרים באותו התחום. על מנת להשיג את המשימה, כל חברה או עסק מבקשים היום ליצור אתר ייחודי שיבלוט על פני אתרים אחרים, אך יחד עם זאת גם כזה שישמור על קלאסיות וניקיון.

מהסיבה הזו ישנה חשיבות לבחור חברה לעיצוב אתרים שתהיה מקצועית ומנוסה, כך שזו תדע באילו מקומות באתר ניתן לפרוץ דרך, להיות שונים ומקוריים וליצור עיצוב ייחודי ומושך ובאילו מקומות כדאי לשמור על פורמאליות ולהיות מסורתיים יותר, כך שהאתר ישדר מצד אחד חדשנות ומן הצד השני רצינות ומקצועיות.