בית השקעות

כיצד בוחרים בית השקעות בצורה חכמה ואיזה בית השקעות כדאי לבחור, קטן או גדול


אזרחים מין השורה, בני המעמד הבינוני, לא זוכים לפעמים רבות בחייהם, בהן מזדמן להם סכום כסף אותו יוכלו לסכן בכדי לבצע השקעות בשוק ההון. ואכן, אין השקעה ללא סיכון, ובדיוק מסיבה זו כספים המיועדים לצורך השקעות בשוק ההון, קרויים קרן הון הסיכון, והם הכספים בהם ישתמשו מנהלי תיקי ההשקעות מטעם המשקיע לביצוע השקעות בשוק ההון על סוגיהן. במאמר הבא, נכיר את ההבדלים בבחירת בית השקעות קטן מול בחירת בית השקעות גדול ומנוסה, ונעמוד על היתרונות והחסרונות שבבחירת כל סוג של בית השקעות.

בחירת בית השקעות גדול

ובכן, לכאורה נוצר הרושם כי בעת בחירת בית השקעות גדול, אנו בוחרים חברה מנוסה ואחראית אשר תבצע עבורנו השקעות בשוק ההון וכן ניהול תיקי השקעות רציני ואחראי. ואכן, העובדה כי מדובר בבית השקעות גדול, אשר לו שנים ארוכות של ניסיון בביצוע השקעות בשוק ההון על סוגיהן, נותנת לאותו בית השקעות את היתרון היחסי, המתבסס על שנים ארוכות של מחקר והיכרות עם כל אפיק השקעה, והתבססות סטטיסטית מוכחת בעת ביצוע כל השקעה המבוססת על ניהול תיקי השקעות תקין.

יחד עם זאת, חשוב לזכור כי בעת בחירתכם בית השקעות גדול אשר יבצע בעבורכם ניהול תיקי השקעות, צפו כי ככל שסכום ההשקעה שלכם יהיה קטן יותר, כך תידחקו אל תחתית סולם העדיפויות, ולו מטבע הדברים, שכן לקוחות גדולים המבצעים השקעות רחבות היקפים, יזכו מין הסתם לתשומת לב מרבית על ידי מנהלי ההשקעות הבכירים בחברה, ואילו תיק ההשקעות שלכם, ינוהל קרוב לוודאי על ידי מנהלי השקעות זוטרים או בתחילת דרכם בבית ההשקעות בו בחרתם.

בחירת בית השקעות קטן

לאור הדברים שנאמרו לעיל, ניתן לבסס את העובדה כי ככל שסכום ההשקעה הוא קטן יותר, כך מוטב לבחור בית השקעות קטן יותר. היתרון המשמעותי ביותר של בחירת בית השקעות קטן, אשר נמצא בתחילת דרכו, הוא העובדה כי תוכלו לקבל יחס אישי ומענה ישיר, תוך הקפדה על כל פרט ופרט בעת ניהול תיקי השקעות עבורכם. אמנם, בית השקעות קטן אינו מנוסה כמו בית השקעות גדול, יחד עם זאת, מנהלי ההשקעות המועסקים בבתי השקעות אלו, נמצאים בנקודת מוצא בו עליהם להוכיח את עצמם, בכדי שיוכלו לפרוץ הלאה, ואת זאת יוכלו לעשות על ידי צבירה של השקעות מוצלחות עבור לקוחותיהם.

לסיכום, אם אתם מתלבטים בבחירה בין בית השקעות גדול לבין בית השקעות קטן לצורך ביצוע ניהול תיקי השקעות עבורכם, קחו לתשומת לבכם את העובדות אותן הזכרנו, ובחרו את בית ההשקעות על בסיס גודל ההשקעה. לצורך ההבהרה, נאמר כי אין בדברים שנאמרו בכדי לקבוע כי בית השקעות גדול לא יבצע את ניהול תיקי ההשקעות עבורכם כראוי, אלא כי קיימת סבירות כי השקעות קטנות, יטופלו באופן שונה משמעותית מההשקעות הגדולות המתנהלות בו.