קישוטים לוילונות

יש לנו וילונות חדשים ואנו רוצים להתאים להם קישוטים שישדרגו אותם. מה עושים?


הווילונות הפכו לחלק בלתי נפרד כמעט מחלונות ביתנו. הם מאפילים את החדר ביום קיץ לוהט, שומרים על פרטיותנו בבית מפני עיניים סקרניות ומעניקים למקום המגורים אווירה ביתית. אך לעתים לא די בווילון לבדו כדי להכניס קצת צבע לבית, ויש צורך באביזרים ובקישוטים.

כיום ישנם מגוון קישוטים ואביזרים לווילונות אם מצאתם במחסן וילון חזק וטוב שדהה מעט אך עדיין לא כדאי לזרוק אותו, סיכה מעוטרת, חרוזים או תופס וילון בצורת פרפר עשויים להקנות לווילון הישן מראה חדש. יש סיכות בעלות מחט ויש סיכות ללא מחט הנצמדות בעזרת מגנט, וכך אין צורך לדקור את בד הווילון. קישוטי וילון תורמים במיוחד להקניית מראה עליז לחדר ילדים. תוכלו להפתיע את ילדכם בקישוטי וילון בדמויות חיות אהובות, או אף לקנות חומרים בחנות יצירה ולעודד אותם להכין מגנטים או מוביילים צבעוניים לווילון בעצמם. חלק מן האביזרים כמו מוטות, טבעות או סרטים מיועדים לא רק לעיטור וקישוט, אלא גם לתליית הווילון. אף על פי שניתן לקנות מוט מיוחד ומעוצב, המוט ממלא תפקיד חיוני באופן תליית הווילון היות שהוא הבסיס שעליו הוא תלוי. הטבעות מחזיקות את הווילון ומאפשרות להזיזו כרצוננו. בעזרת הסרטים ניתן לאסוף את הווילון ולקשור אותו בעת צורך.

כמו שאנו מתאימים את וילונות לעיצוב החדר (רהיטים, טפטים, מדבקות קיר וכו'), כך חשוב להתאים את האביזרים והקישוטים לווילונות בטוב טעם. אם, למשל, ברצונכם לשוות למטבח מראה כפרי ופשוט, מומלץ לתלות את וילון בצבע בהיר על מוט העשוי מעץ בצבע חום בהיר ולהיעזר בטבעות תואמות לצורך אחיזה. מנגד, אם ברצונכם לשוות לחדר השינה מראה אלגנטי וסולידי, כדאי לתלות וילון כהה בעזרת מוט וטבעות העשויים ממתכת ולאסוף אותו בעזרת תופס וילון משובץ ביהלומים או לתלות קריסטלים לאורך הווילון. על כל פנים, מומלץ להתייעץ עם מעצב וילונות מומחה כדי שיוכל להתאים את האביזרים והקישוטים לווילונות הבית.

כיצד קונים קישוטים ואביזרים לווילונות? בימינו קיימת אפשרות לרכוש מוצרים דרך האינטרנט, אך רכישות קישוטים ואביזרים לווילון אינן מומלצות בדרך זו, היות שלא ניתן לבדוק איך הם ייראו על הווילון עצמו. לפיכך, כדאי ללכת לחנות וילונות, להביא את הווילון שרוצים לקשט ולמדוד עליו את הקישוטים והאביזרים. הרבה פעמים חנות זו עוסקת גם בתחומי עיצוב הבית קרובים, ומוכרת למשל מדבקות קיר או טפטים. גם במקרה זה יש לזכור שגם אם הצלחתם להתאים לווילון את העיטורים בחנות, הם עשויים להיראות אחרת כשתגיעו לביתכם ותתלו את הווילון בחדר. במקרים אלה ניתן לשקול להזמין לבית מעצב וילונות, כדי שזה יוכל להתאים במקום את האביזרים והקישוטים. יתר על כן, קישוטים ואביזרים בעלי עיצוב מיוחד עלולים להיות יקרים. השאלה היא עד כמה באמת חשובים לכם עיטורי הווילון. אם הינכם מוכנים להסתפק במועט, אפשר לרכוש אביזרים וקישוטים לווילון בחנות יד שנייה, להכין עיטורים באופן ידני או לשאול חברים ושכנים אם יש להם קישוטים שהם אינם זקוקים להם עוד. כך או אחרת, חשוב שהקישוטים והאביזרים יתאימו לווילון שברשותכם.

וילונות אינם משמשים רק בבתים פרטיים, וניתן למצוא כמובן וילונות בבתי ספר, קופות חולים, ספריות, מסעדות ואפילו בסטודיו של צלם. בכל מקרה, מומלץ לקשט ולעצב את הוילון בהתאם לרוח המקום ולאופי החדר.