נעלי ספורט

הכירו מספר סוגי נעלי ספורט חשובים.


כיום מוצעות שלל נעלי ספורט לכל סוג פעילות שמבצעים: נעלי ספורט ריצה או הליכה, נעלי אירובי, נעלי מחול, נעלי כדורגל, נעליים חצי ספורטיביות ליציאה קלילה מהבית ועוד. נעליים הם חלק בלתי נפרד מביגוד ספורט של ספורטאי. את הנעליים ניתן להתאים למבנה הרגל, לאופן תנועתה בזמן הפעילות הספורטיבית וכמובן על פי הדגם והצבע. חשוב להקפיד על מבנה כף הרגל וסוג התנועה, כי אלה הם הגורמים החשובים ביותר בזמן האימון הגופני והם אלה שישפיעו על חווית הריצה. נסקור מספר סוגי נעליים קיימים:

נעלי כדורגל

קיימות נעלי כדורגל לכאלה המשחקים בדשא ולכאלה המשחקים במשטחים אחרים. נעלי כדורגל לדשא צריכות להיות דומות באופיין לנעלי ריצה גברים בתוספת פקקים, לעומת נעלי כדורגל למשטחי אספלט "נעלי קט-רגל" שהן ללא פקקים או עם פקקים קטנים יותר. מטרת הפקקים היא למנוע החלקה על הדשא וכך למנוע נפילות ופציעות.

נעלי אירובי

פעילות האירובי כוללת הרבה קפיצות, ניתורים ונחיתות על כפות הרגליים, למשל בעת עלייה וירידה ממדרגת האירובי. לכן חשוב מאוד לבחור בנעל שבולמת זעזועים גם בחלקה האחורי וגם בחלקה הקדמי כדי למנוע נקע, קריעת גידים ופציעות אחרות.

נעלי ריצה

ממולץ לבחור נעלי ריצה על פי אופן הריצה – האם קריסת הרגל היא כלפי חוץ או פנים. ועל פי מבנה הרגל, לפי סוג הקשת – גבוהה או נמוכה, ולפי הרוחב שלה. חשוב לבחור נעל עם בלימת זעזועים מקסימלית ושתספק יציבות מירבית לרגל.