וילונות וטפטים

שילוב חכם ויפה של וילונות וטפטים בבית


בין אם אתה גרים בדירה שלכם ובין אם אתם גרים בדירה שכורה, אתם רוצים להגיע הביתה ולהרגיש אווירה נעימה וביתית. עיצוב הבית בצורה הנכונה יתרום לאווירה שכזו. גם אם לא בא לכם להוציא מאות ואלפי שקלים על מעצבי פנים, אתם יכולים לעשות זאת לבד ובקלות. וילונות וטפטים יכולים ליצור בקלות אווירה נעימה, אך חשוב מאוד לבצע התאמה בין השניים. קיים היום מבחר עצום של וילונות וטפטים, מגוון של צבעים וקישוטים, ובמגוון של מחירים. לפני שאתם ניגשים לחנות, כדאי שתעשו עבודת הכנה. בחרו את הסגנון והצבע שאתם אוהבים ושמתאים לכם לבית וכמובן בחרו את התקציב הרצוי. יש סגנונות שונים שבהם ניתן לעצב את חלל הבית. להלן מספר קווים כלליים שיקלו עליכם בבחירת הוילונות והטפטים וההתאמה בניהם:

  • צבעוניות- אנשים שאוהבים צבעוניות וטקסטורות מקושטות יכולים ליהנות ממבחר רב של וילונות וטפטים, אך רצוי מאוד להיזהר ולא לבחור בטקסטורות צבעוניות עבור השניים, אלא לבחור למשל טפט צבעוני ומקושט וכן וילון בצבע חלק שמשתלב היטב עם הצבעוניות של הטפט. באופן כללי חשוב לזכור שצבעים כהים עלולים לגרום לחלל החדר להיראות קטן יותר ואילו צבעים בהירים נותנים תחושה של חלל גדול. בנוסף לכך, במידה והטפט שלכם הוא צבעוני ומקושט ההמלצה היא להדביק אותו על קיר אחד בלבד ואת שאר הקירות לצבוע בצבע אחיד בשביל לא לגרום לאווירה מצועצעת מידי.
  • סגנון עיצוב של הבית- במידה ובחרתם לעצב את הבית בסגנון מודרני, לא תוכלו לשלב וילונות וטפטים צבעוניים ומקושטים, אלא חשוב לבחור בצבעים סולידיים ו"שקטים" על מנת להדגיש את העיצוב המודרני והחדשני. במידה וביתכם מעוצב בסגנון וינטג', יש להתאים גם את הוילונות והטפטים. בחנויות תוכלו למצוא מגוון של וילונות וטפטים בסגנון זה. בנוגע לוינטג', וילונות וטפטים בהחלט באים בחשבון ואף מתבקשים על מנת להקנות לבית את המראה הנכון.
  • סוג החדר - דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון במהלך בחירה והתאמה של וילונות וטפטים, הוא סוג החדר המעוצב. אזור הסלון הוא המרכזי בבית וסגנון העיצוב בו ישרה את האווירה הכללית בבית. על כן זהו החדר בו כדאי להתחיל את מלאכת העיצוב ולהתאים את שאר החדרים בבית לעיצובו. בתהליך בחירה והתאמה של הוילונות והטפטים חשוב להתאים אותם לרהיטים ולפריטים השונים שיש בחדר, גם מבחינת הצבעים וגם מבחינת הסגנון. סלון חדש ויוקרתי, לא יתאים לווילון וטפט בסגנון וינטג' ולהיפך. סלון צבעוני ומקושט, לא יתאים לווילון וטפט צבעוניים ותצטרכו לבחור בצבעים סולידיים יותר. באזור המטבח, למשל, מקובל לשים וילון תריסים מכיוון שהוא חוסם בצורה הטובה ביותר את השמש. וילון תריסים בדרך כלל מגיע בצבע אחיד וסולידי ולכן ניתן לבחור טפט יותר צבעוני, תוך התחשבות בארונות המטבח והשיש שיש לכם.