עורך דין פלילי

שירות עו"ד פלילי מנוסה יכול לעזור רבות בעת הצורך


כל אדם במהלך חייו וודאי יזדקק מספר פעמים בודדות לשימוש בשירותיו של משרד עורך דין בין אם במקרים של צוואה או גירושין או בכדי לקבל פיצוי בגין תאונת עבודה או תאונת דרכים, ובמקרים חריגים יותר, לשימוש בשירותיו של עורך דין פלילי כאשר אנו עומדים למשפט פלילי או מואשמים בעבירה פלילית כלשהי. למרות שלא היינו רוצים לחשוב על היום בו נעמוד למשפט פלילי שלאחריו אנו עלולים למצוא עצמינו מול עונש כבד, במקרים בהם אדם אכן מוצא עצמו מול אישומים פליליים כלשהם, ישנה חשיבות מכרעת לשכירה של עורך דין פלילי מנוסה וטוב בהקדם האפשרי.

מעבר לשכירה של עורך דין פלילי מנוסה, חשוב לשכור עורך דין המנוסה באופן ספציפי בסוג העבירה בה אנו מואשמים וכך אדם המואשם בעבירות של סחר בסמים או החזקה שלא לשימוש עצמי, זקוק לעורך דין המתמחה בעבירות סמים. אדם המואשם בעבירות של הלבנת הון או עבירות מס שונות זקוק לעורך דין המתמחה בעבירות צווארון לבן ואדם המואשם בעבירות אלימות כמו אלימות במשפחה או עבירת תקיפה זקוק לעורך דין המתמחה בעבירות אלימות כולל הריגה, גרם מוות ברשלנות ואפילו רצח.

גם אילו שכבר עמדו למשפט פלילי והחלו או סיימו לרצות את עונשם, יכולים להשתמש בשירותיו של עורך דין פלילי לצרכים של מחיקת רישום פלילי, טיפול בבקשות חנינה, עתירות אסירים, ייצוג בוועדת שחרורים ועוד. כך או כך תפקידו של עורך הדין ללוות אותנו כבר מהשלבים המוקדמים ביותר בהם אנו רק חושדים כי עומדים נגדנו אי אילו האשמות או חשדות בגין ביצוע עבירה פלילית כלשהי, דרך שלבי החקירה השונים ועד תום המשפט הפלילי.

עורך הדין מחזיק בסמכות לומר לנו מתי עלינו לדבר ומתי לשתוק במהלך חקירה במשטרה או במהלך שימוע בבית המשפט, האם עלינו להסכים לבדיקת פוליגרף ובאופן כללי להחליט על אסטרטגיה ודרך פעולה מול הפרקליטות, חוקרי המשטרה וקביעת כתב ההגנה אשר בתקווה יוביל לביטול מוחלט של ההאשמות נגדנו. מהסיבה הזו ישנה חשיבות לבחירה של עורך דין אשר יהיה מסוגל להקדיש לייצוג הפלילי את הזמן הדרוש ולכן לא תמיד מומלץ לפנות לעורכי דין בעלי שם מפורסם שעקב ייצוג של מספר רב של לקוחות בו זמנית, לא תמיד יכולים להקדיש את הזמן הראוי לכל לקוח.

מעבר לכך, כאשר בוחרים בעורך דין אשר ייצג אותנו בחקירה פלילית ובמשפט הפלילי חשוב לבחור עורך דין איתו אנו מרגישים כימיה בסיסית שתאפשר שיחה פתוחה ואמון הדדי. כמו כן, מומלץ להיזהר מעורכי הדין המבטיחים הצלחה מוחלטת בתיק, עוד לפני שזה הוצג בפני בית המשפט, אלא עורך דין אשר יידע להציג את העובדות כפי שהן ולהעריך את סיכויי ההצלחה בתיק בהתאם לניסיונו בתיקים קודמים מאותו הסוג.

למרות שישנה חשיבות מכרעת לשכירה של עורך דין פלילי מוקדם ככל הניתן, מומלץ להקדיש את הזמן הראוי לבצע סקר שוק ולהשיג המלצות מחברים או מכרים. מרבית עורכי הדין אף מציעים פגישת היכרות שלא בתשלום בה ניתן להתרשם באופן ראשוני מעורך הדין, להציג בפניו את המקרה הספציפי ולהתרשם האם מדובר בעורך דין מנוסה, האם יש לו היכרות עם תחום העבירות בהן מדובר ובהתאם לכך האם יהיה באפשרותו להביא לתוצאות הטובות ביותר בתיק.