ירושלים

ירושלים היא עיר המשלבת דת והיסטוריה לצד חדש ומודרני. תוכלו למצוא בעיר גם חוויה תרבותית, וגם שופינג, בילויים ואטרקציות בשפע.


ירושלים, עיר הבירה של ישראל, נחשבת למוקד תיירות פופולרי ומסקרן לתיירים רבים מרחבי תבל. כמו ערי תיירות רבות בעולם, היא נותנת מענה לצרכים הקלאסיים של תייר טיפוסי – מוזיאונים, בתי קפה, מסעדות, שווקים וכדומה. עם זאת, ירושלים גם טומנת בחובה ייחודיות מסקרנת. בהתחשב בהיסטוריה הארוכה שלה, מהארוכות בעולם(ירושלים קיימת כ-7000 שנה!), היא מאפשרת לתייר להיחשף לשילוב מנצח של תיעוד ארכיאולוגי ותרבותי של עבר עשיר ומסקרן, עם מיטב החדשנות המודרנית. ירושלים היא עיר שבה היסטוריה ומודרניות הולכות יד ביד. כעיר קדושה לשלוש הדתות הגדולות, היהדות האיסלאם והנצרות, ברור מאליו שירושלים מהווה גורם משיכה לאנשים המחפשים חוויה דתית ורוחנית, אך לא בכך מסתכם המענה הרחב שירושלים יכולה לספק לתיירים. ניתן לומר שירושלים כל כך עשירה באטרקציות שהיא תוכל לתת מענה לכל סוג של תייר. בין אם זה התייר הדתי, המחפש חוויה רוחנית, התייר חובב ההיסטוריה והארכיאולוגיה, או תייר בליין המחפש קניונים, שווקים, מסעדות ובתי קפה. קצרה היריעה מלפרט את כל האטרקציות הנמצאות בירושלים, אך להלן כמה דוגמאות על קצה המזלג לאטרקציות מרכזיות בעיר, לפי תחומי עניין מרכזיים:

  • היסטוריה וארכיאולוגיה - מעלית הזמן תיקח אותנו למסע הרחק בהיסטוריה של העיר ירושלים, בו ניתקל במלכים, הוגי דעות ואישים רבים אחרים מההיסטוריה של העיר. מוזיאון מגדל דוד ייתן הצצה לכמות העצומה של תרבויות שונות ומגוונות שהביאו איתם השלטונות הרבים שהתחלפו בירושלים. החל מהתקופה העות'מאנית, היוונית ועוד תקופות של שלטונות היסטוריים רבים. מוזיאון ישראל, אחד המוזיאונים החשובים ביותר בישראל, טומן בחובו כמות עצומה של חפצים היסטוריים, וחושף אותנו אל כמות מדהימה של היסטוריה. המוזיאון עצום כל כך שמומלץ להקדיש לו יום שלם, על מנת להספיק ולהיחשף לכולו.
  • שווקים וקניות – קניון מלחה הענק הוא מקום בו נוכל יוכל לקבל מענה בכל מקרה של קניות בירושלים, החל ממזון וביגוד, וכלה בהחלפת כספים, משיכת כסף, ועוד. מתחם גדול נוסף הוא ממילא, החדש יחסית, שגם בו ניתן לקבל מענה לאותם צרכים. מעבר לקניונים טיפוסיים ישנו גם שוק העיר העתיקה, בו ניחשף לחוויה האותנטית של העיר. דוכנים רבים המאפשרים קנייה של שלל פריטי ביגוד, ציוד למטבח, רהיטים ואובייקטים אחרים לדקורציה, וכל זה במחיר זול ואטרקטיבי שאין שני לו בשווקים אחרים בישראל.
  • דת – כפי שצויין מעלה, ירושלים נחשבת קדושה לשלוש הדתות הגדולות של ימינו. בהתאם לזאת היא מכילה אין ספור אתרים בעלי זיקה ללפחות אחת הדתות המרכזיות. דוגמאות – קתדרלת השילוש הקדוש, כנסיה רוסית הנחשבת לאחת הכנסיות היפות והמרשימות בעיר., מוזיאון האיסלאם, המאפשר מסע כרונולוגי בתרבות האיסלאמית והשפעתה על ההיסטוריה האנושית, הר הבית, הנחשב למעורר קונפליקטים קשים ומחלוקות עקב חשיבותו גם ליהדות וגם לאיסלאם כאחד, כנסיית הקבר, שנבנתה לכבוד הקיסר קונסטנטין והיום מהווה מוקד משיכה בעיקר לנוצרים קתולים, אך גם לתיירים סקרנים אחרים, בית הכנסת הגדול, בניין מפואר כל כך שיכול להוות מוקד משיכה לא רק ליהודים מאמינים, אלא לחובבי ארכיטקטורה בכלל, ועוד.