טפטים

עיצוב הבית עם טפטים או מדבקות קיר יכול לשדרג את האווירה וליצור חלל אופנתי ונעים.


כאשר אנחנו עוברים לבית חדש או דירה חדשה, או סתם כשנמאס מהעיצוב פנים של הבית, פשר לנסות ולשנות אותו בדרכים שונות. עיצוב חדש של הבית יכול להיות נרחב או נקודתי. זה תלוי כמובן בכם. אם יש בידיכם כסף רב, תוכלו לפנות למעצב פנים ולעשות שיפוץ מקיף בדירה ואף לקנות ריהוט חדש שמתאים לאופי החדש של העיצוב. אך אם ברצונכם לעשות שינוי מינורי יותר ולא להשקיע בו כסף רב, ניתן די בקלות לרענן את העיצוב הפנימי בבית. אביזרים שונים, שטיחים, וילונות או תמונות יכולים לסייע, וכמובן, ניתן גם לבחור טפטים או מדבקות קיר מעוצבות שנותנים אופי חדש לגמרי לחלל.

לפני כמה עשרות שנים היו הטפטים אופנתיים מאוד, אך רובם ככולם התיישנו והפכו לסממן של בתי זקנים. אולם בשנים האחרונות ישנם בשוק טפטים מודרניים מעוצבים במיטב האופנה בתחום עיצוב הבית. ניתן לראות שימוש נרחב במדבקות קיר וטפטים מסוגים שונים גם בבתי מלון או מסעדות. רואים אותם במגזינים של עיצוב הבית ופעמים רבות בבתי יוקרה.

אם החלטתם לעצב את הבית בשילוב טפטים, תוכלו להיעזר בהם לשינוי החלל בכל חדרי הבית. טפטים ייראו יפה לא רק באזור הסלון או המטבח, אלא ישדרגו גם את חדר השינה או חדר הילדים וחדר המשפחה. מה שנחמד בשיטה זו לעיצוב הבית, זה שאת ההדבקה של הטפטים או מדבקות הקיר ניתן לעשות לבד. זהו שינוי לא מאוד מחייב. אם אחרי כמה שנים יימאס לכם מהם - תמיד תוכלו להסיר אותם. ישנם אומנם סוגים של טפטים שדרושה הדבקה מקצועית כדי להדביקם על קירות הבית, אך לעיתים אפשר להסתפק אפילו במדבקות קיר שנמכרות בחנויות שונות לעיצוב הבית, ואותן ניתן בקלות להדביק לבד.

אפשר כמובן לשלב בין מדבקות קיר לטפטים בחדרים שונים בבית. לא חובה שטפטים יכסו את כל הקירות, ואפשר להדביקם על קיר אחד בחדר, או אפילו רק על חלק מן הקיר, ליצירת אווירה או עיצוב מסויים. טפטים על חלק מהקיר יכולים ליצור תחושה של הפרדה משאר החדר למשל במקרים של פינת עבודה בתוך הסלון, או פינת טלוויזיה נפרדת בתוך חלל גדול יותר. אין גבול לרעיונות.

כשבוחרים מדבקות קיר או טפטים מעוצבים, יש לקחת בחשבון התאמת צבעים וכן יש לבדוק האם הטפט איננו כהה מידי. צבע כהה לא יתאים בדירה חשוכה. נסו להתאים את הצבע והכהות לצרכים שלכם, ואל תבחרו גוון או דוגמה כלשהי רק בגלל שהם אופנתיים. לא כל דבר שראיתם בבית אחר או במסעדת יוקרה יתאים גם אצלכם בסלון.

אם אתם לא בטוחים שאתם בוחרים נכון את הטפט המתאים, תוכלו תמיד להתייעץ עם מעצב פנים או עם המוכר בחנות הטפטים. חשבו איזה רהיטים יהיו בסמוך לטפט ואלו וילונות צריכים להתאים לו. תוכלו ללכת על שילובים קלאסיים או על עיצוב נועז יותר, בצבעים שמחים או עם דוגמאות ייחודיות. כמעט כל אדם ייבחר לו עיצוב שונה מן המבחר העצום הקיים כיום בשוק. ישנן כמובן חברות המתמחות בעיצוב טפטים ומדבקות קיר. אותן חברות מספקות בדרך כלל גם שירותי הדבקה, תכנון והסרת טפטים ישנים, אם יש בכך צורך.

מלבד השוואת מחירים, בדקו עד כמה החברה תוכל לייעץ לכם לצרכים הספציפיים בביתכם, אלו שירותים היא נותנת ומה איכות השירות. כדי לבחור את העיצוב המתאים בדיוק לכם, קחו את הזמן ואל תמהרו. חבל שתדביקו בבית טפט שלא יימצא חן בעיניכם ולא ייראה יפה על רקע הספות שקניתם רק בחודש שעבר.

אחרי שבחרתם את המדבקות והטפטים החדשים וכבר הדבקתם אותם, תוכלו להוסיף לדירה אביזרים או ריהוט קטן מתאימים, אשר ידגישו את הרכישה החדשה ויחמיאו לה: למשל אהיל תואם, כורסה מעוצבת, שטיח בצבע הולם או מנוגד, או תמונה שתתאים לרקע הטפט החדש. האוחרים שתזמינו הביתה בקרוב וודאי יחושו בהבדל ובקרוב אולי גם הם יסורו אל חנות הטפטים הקרובה.